O nás

Hudební gymnázium České Budějovice zahájilo svou činnost ve školním roce 2022/2023, přičemž nabízí prostor talentovaným žákům, nejen z Jihočeského kraje, kteří chtějí prohloubit svůj talent a zároveň absolvovat plnohodnotné gymnaziální vzdělání. Péče o umělecky mimořádně nadané žáky, kteří mají své specifické potřeby, je naší prioritou.

š studijní program nabízí čtyřleté studium v několika možných oborech, a to Hudební obor, obory Hudební režie a Zvuková tvorba, a dále obor Hudební produkce. Hlavní předností gymnázia je nadstandardní prostor pro individuální výuku. Obory Hudební a Zvuková režie navíc najdou své zázemí ve špičkově vybaveném nahrávacím studiu. Vyučující individuální hudební výuky jsou zkušení pedagogové, aprobovaní ve svém oboru. Mnozí z nich působí na středních a vysokých uměleckých školách či v předních uměleckých tělesech.

Absolvent gymnázia získá úplné střední vzdělání s maturitou, umožňující mu pokračovat ve studiu na univerzitě, umělecké či jiné vysoké škole. Po celou dobu studia bude kladen důraz na výuku cizích jazyků a vzhledem k nižšímu počtu žáků ve třídách, než je běžné u většiny gymnázií, bude naší prioritou i individuální přístup a těsnější kontakt s pedagogy. Studentům bude po celou dobu studia dána možnost výrazné profilace podle jejich studijních zájmů formou široké nabídky volitelných předmětů.

Naše hudební gymnázium úzce spolupracuje s vysokými uměleckými školami, což nám umožňuje individuální přípravu na talentové zkoušky přímo s odbornými pedagogy hudebních fakult. Velmi si vážíme propojení s naším partnerským Gymnáziem a Hudební školou hlavního města Prahy, jakož i se školami stejného typu v zahraničí, které vykazují ty nejlepší výsledky v daném oboru. Přínosem pro studenty bude i spolupráce se spřátelenými uměleckými institucemi a uměleckými soubory, stejně tak spolupráce s významnými médii.

Partneři školy:

Patroni školy: