Marek Švejkar

Absolvoval Pražskou konzervatoř, Conservatoire à Rayonnement Régional de Paris a v současné době ukončuje svá studia na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris, kam byl přijatý jako vůbec první český klarinetista v historii.

Postupně začal sbírat zkušenosti z množství koncertů i hudebních soutěží, např: Concorso Internazionale per Clarinetto Carlino (IT) – 1. cena; Markneukirchener Wettbewerb (DE) - absolutní vítěz; Soutěž konzervatoří a hudebních gymnázií ČR – 1. cena; Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych (POL) – 1. cena; Concorso Internazionale per Clarinetto Bari „Saverio Mercadante“ (IT) – 1. cena; Klarinetová soutěž „Czech Clarinet Art“ v Hořicích (CZ) – 1. cena; Concorso Internazionale per Clarinetto Breno (IT) – 2. cena.

V roce 2019 byl pozván do Washingtonu D.C., kde měl poctu vystoupit při oslavách 30. výročí Sametové revoluce a později téže roku vystoupil se členy Karajan Akademie Berlínské filharmonie v Berlíně. O rok dříve vystoupil s Orchestre de Paris a Ensemble Intercontemporain v Pařížské filharmonii pod taktovkou Daniela Hardinga, Matthiase Pintschera a Sakari Oramo. Ve stejném roce se stal členem uskupení Ensemble ECCE (Ensemble dočasné kolektivní tvorby), který je zaštítěn IRCAM (Institutem pro tvorbu moderní hudby), který existuje jako jediný na světě v Paříži. Dále byl pozván na svůj sólový debut v rámci festivalu Pražské jaro, který proběhl v květnu 2017 v pražském Rudolfinu. Spolupracoval se sólistkou Evou Garajovou při nahrávání alba pro ArcoDiva a zároveň byl pozván k natáčení sólového alba Philippa Berroda. V roce 2015 byl úspěšně vybrán jako sólista do Akademie komorní hudby, kde do roku 2020 působil a v lednu roku 2014 vystoupil jako sólista s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. V roce 2021 také vystoupil na hudebním festivalu v Káhiře.